Milli Kitabxanada “Beynəlxalq Tolerantlıq Günü” adlı virtual sərgi açılıb
16 noyabr - Beynəlxalq Tolerantlıq Günüdür. Beynəlxalq Tolerantlıq günü 1995-ci ildə UNESCO-nun 50 illiyi münasibətilə təsis edilib. Bu günün təsis edilməsində məqsəd qurumun da nizamnaməsində qeyd olunduğu kimi dünyada hamını bir-birinə dözümlülük nümayiş etdirərək mehriban qonşular kimi yaşamağa çağırışdır. Azərbaycan indi dünyanın nadir ölkələrindəndir ki, burada bütün millətlər, bütün xalqlar, bütün dinlərin nümayəndələri bir ailə kimi yaşayır.
Bu gün münasibətilə Azərbaycan Milli Kitabxanasının əməkdaşları tərəfindən “Beynəlxalq Tolerantlıq Günü” adlı virtual sərgi hazırlanıb.
Kitabxanadan AZƏRTAC-a bildirilib ki, sərgidə mövzu ilə əlaqəli kitablar və dövri mətbuat səhifələrində dərc olunan məqalələr nümayiş olunur.
Virtual sərgi ilə tanış olmaq istəyənlər http://anl.az/el/vsb/Beynelxalq_Tolerantl%C4%B1q_Gunu/index.htm linkindən istifadə edə bilərlər.

A virtual exhibition entitled "International Day for Tolerance" has been opened at the National Library
A virtual exhibition entitled International Day for Tolerance has been opened at the National Library” adlı virtual sərgi açılıb
16 November is the International Day for Tolerance. International Day for Tolerance was established in 1995 on the occasion of the 50th anniversary of UNESCO. The purpose of establishing this day is to call everyone in the world to live as good neighbors, showing tolerance to each other, as stated in the charter of the organization. Azerbaijan is now one of the few countries in the world where all nations, all peoples, all religions live as one family.
On this occasion, the staff of the National Library of Azerbaijan has prepared a virtual exhibition entitled "International Day for Tolerance".
The library informed AZERTAG about that books on the relevant subject and articles published in periodicals are displayed at the exhibition.
Those who want to get acquainted with the virtual exhibition can use this link http://anl.az/el/vsb/Beynelxalq_Tolerantl%C4%B1q_Gunu/index.htm.