Stefaniya Giannini: Azərbaycan UNESCO-da fəal ölkələrdən biridir
Parisdə Bakı şəhərinin “Ekspo 2025” Ümumdünya Sərgisinə namizədliyinə dair simpoziumda iştirak edən təhsil naziri Ceyhun Bayramov UNESCO baş direktorunun təhsil məsələləri üzrə yeni təyin olunmuş müavini Stefaniya Giannini ilə görüşüb.
Görüşdə Ceyhun Bayramov Azərbaycanın bu təşkilatla əməkdaşlığa böyük önəm verdiyini diqqətə çatdırıb. Nazir ölkəmizdə təhsil sahəsində aparılan islahatlar haqqında ətraflı məlumat verib və bu sahədə əməkdaşlığın əhəmiyyətinə toxunub. Diqqətə çatdırıb ki, Azərbaycanda təhsil üzrə Dövlət Proqramı və Milli Strategiya qəbul edilib. Ceyhun Bayramov, həmçinin erkən yaş təhsili və texniki peşə təhsilində aparılan islahatlardan və qəbul edilən hüquqi sənədlərdən söz açıb.
Tərəflər müvafiq sahələrdə əlaqələrin genişləndirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparıb, əməkdaşlığın perspektivlərini müzakirə ediblər.
Stefaniya Giannini Azərbaycanın UNESCO-da fəallığını vurğulayaraq, təhsil sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsinin təqdirəlayiq olduğunu söyləyib.

Stefania Giannini: Azerbaijan is one of the most active countries in UNESCO
2018-10-05Minister of Education Jeyhun Bayramov met with the newly appointed UNESCO Assistant Director-General for Education Stefania Giannini on the sidelines of the symposium dedicated to the candidacy of the Baku Expo 2025 in Paris.
Jeyhun Bayramov noted that Azerbaijan attaches great importance to cooperation with UNESCO. Minister gave detailed information about the reforms carried out in the field of education in our country and touched the importance of cooperation in this field. Minister noted that the State Program on Education and the National Strategy have been adopted in Azerbaijan. Jeyhun Bayramov also spoke about the reforms in the early childhood education and vocational education and the legal documents adopted in this sphere.
The sides exchanged views on the expansion of relations in the relevant spheres and discussed prospects of cooperation.
Stefania Giannini underlined Azerbaijan's active role in UNESCO and expansion of cooperation in the field of education.