Ceyhun Bayramov Xarici İşlər Naziri
1973-cü ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1990-cı ildə orta məktəbi gümüş medalla bitirib. Həmin il Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutuna qəbul olunub. Bu ali məktəbi iqtisadçı ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə, Azərbaycan Universitetini hüquqşünaslıq ixtisası üzrə bitirib.
1996-2000-ci illərdə Vergilər Nazirliyində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb, 2000-2002-ci illərdə “Salans Hertzfeld & Heilbronn (Baku) Limited” şirkətində hüquqşünas, 2002-2013-cü illərdə isə “OMNİ” hüquq şirkətinin direktoru olub.
2004-2012-ci illərdə dünyanın aparıcı hüquq nəşrlərindən olan “Chambers Global”, “IFLR1000” və “Legal500” tərəfindən hər il Azərbaycanda vergiqoyma və mülki hüquq sahəsində aparıcı hüquqşünaslar siyahısına daxil edilib.
2013-cü il mayın 30-dan avqustun 12-dək Təhsil Nazirliyi Aparatının rəhbəri vəzifəsində çalışıb. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 12 avqust 2013-cü il tarixli sərəncamı ilə təhsil nazirinin müavini təyin olunub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 23 aprel 2018-ci il tarixli sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasının Təhsil naziri təyin olunub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 16 iyul 2020-ci il tarixli sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri təyin olunub.

Minister of the Foreign Affairs
He was born in 1973 in Baku. He graduated from high school in 1990 with a silver medal. In the same year he was admitted to the Azerbaijan State Economic Institute. He graduated with honors from the University of Azerbaijan with a degree in economics.
From 1996 to 2000 he held various positions in the Ministry of Taxes, from 2000 to 2002 he was a lawyer from Salans Hertzfeld & Heilbronn (Baku) Limited, and from 2002 to 2013 he was the director of the law firm OMNI.
In 2004-2012, Chambers Global, IFLR1000 and Legal500, two of the world's leading law firms, annually included Azerbaijan in the list of leading lawyers in the field of taxation and civil law.
From May 30 to August 12, 2013, he served as Chief of Staff of the Ministry of Education. By the order of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, dated August 12, 2013, he was appointed Deputy Minister of Education.
By the order of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, dated April 23, 2018, he was appointed Minister of Education of the Republic of Azerbaijan.
By the order of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, dated July 16, 2020, he was appointed Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan.